Füttykoncert közepette vonult be Orbán az uniós csúcsra – videó
A magyar miniszterelnök mosolyogva sétált végig a vörös szőnyegen, miközben a demonstrálók megállás nélkül pfujolták.
A magyar miniszterelnök mosolyogva sétált végig a vörös szőnyegen, miközben a demonstrálók megállás nélkül pfujolták.
Prágában megkezdődött az EU állam- és kormányfőinek informális csúcstalálkozójának második napja. Mint többen elmondták, az érdemi viták péntekre maradtak, hiszen csütörtökön az Európai Politikai Közösség elnevezésű, páneurópai kezdeményezés találkozóját tartották.
Csak két európai zászló hiányzott az asztalról az Európai Politikai Közösség első találkozóján: az orosz és a fehérorosz. Igaz, ezt a két országot meg sem hívták a prágai rendezvényre, van azonban a többi 44 európai ország Nagy-Britanniától Albánián keresztül Törökországig.
Ezután két hónapja lesz a magyar Országgyűlésnek a csomagban foglaltak teljesítésére.
Az elektromos autókat kiszolgáló töltőhálózat fejlesztését akarja az uniós parlament, amely azt is szorgalmazza, hogy száz kilométerenként legyenek hidrogénkutak is a kontinensen.
Az európai jogrend szerves részét képező szolidaritás elve mellett a gazdasági ráció is azt diktálja, hogy a kormányoknak minden uniós polgár számára tisztességes minimumjövedelmet kell biztosítania – áll a vonatkozó EB-tervezetben, mely 2030-ig adna haladékot a szegénységben élők helyzetének javítására.
Franciaország és Olaszország azzal vádolja a Olaf Scholzot, hogy kizárólag magára gondol.
Az Európai Parlament képviselői vitát tartottak az Európán belül egyre jelentősebb orosz dezinformációról. A résztvevők sok pozitív fejleményt kiemeltek, és hangsúlyozták, az EU nem tétlenkedik, de még sok tennivaló van hátra, mielőtt az unió kimondhatja, úrrá lett az orosz propaganda fenyegetésén.
A tagállamok EU-hoz akkreditált nagykövetei elfogadták a következő szankciós csomagot. Ezek között van olyan is, amely az energiaszektort érinti – ez eddig vörös vonal volt a magyar kormány számára.
Az Európai Parlament plenáris ülésen tárgyal az orosz–ukrán háború legújabb fejleményeiről és az erre adott európai válaszokról. Az Európai Bizottság elnöke jó hírekről és további intézkedésekről is beszámolt.
Felháborodott közleményben tiltakozik a Fidesz európai parlamenti képviselőcsoportja azért, mert szerintük az EP a közösségimédia-felületein álhíreket terjeszt Magyarországgal kapcsolatban. Az EP szerint arról tájékoztatnak, amiről döntés született.
Az Európai Parlament vitát tartott Magyarországgal szemben folyó jogállamisági mechanizmusról és az EU-források megvonásáról. A képviselők szerint kevés, amit az Európai Bizottság tesz, és ha így folytatódik az eljárás, Orbán Viktor látszatintézkedésekkel verheti át az uniót.
Csak egy közös és egységes európai válasz képes megőrizni iparunkat és megvédeni polgárainkat. Thierry Breton, belső piacért felelős és Paolo Gentiloni, gazdaságpolitikáért felelős európai biztos közös véleménycikke.
Mivel Magyarországon már hoztak intézkedéseket az energiacégek extraprofitjának elvonására, ezért az Európai Unió hasonló törekvései nem segítenek a magyar fogyasztókon. A külügyminiszter Paks miatt az újabb szankciós csomag vétóját is belengette.
Brüsszelben megegyeztek a tagállamok a kötelező energiafogyasztásban és az energiatermelő cégek bevételeinek korlátozásában. Az így befolyó pénzt a rászorulók kapják.
Külön honlapot indított az Európai Bizottság, bárki küldhet tippeket.